بلیت حرکت / TICKET TO RIDE (مزایده دست دوم)TICKET TO RIDE

بلیت حرکت / TICKET TO RIDE (مزایده دست دوم)TICKET TO RIDE

پیشنهاد فعلی: 500,000 تومان

موجود در انبار

این مزایده بسته شده است

ویژگی های محصول
  • ** بازی دست دوم
  • سبک بازی استراتژیک
  • تعداد بازیکنان 2-5 نفر
  • رده سنی 8+ سال
  • مدت زمان بازی 60-30 دقیقه
نام کاربری مقدار پیشنهاد زمان تاریخ
b*******2 500,000 تومان 2019-04-12 20:33:39
i******m 400,000 تومان 2019-04-11 15:38:43
e***********y 320,000 تومان 2019-04-11 22:58:27
s********3 190,000 تومان 2019-04-11 07:07:17
z******a 170,000 تومان 2019-04-10 22:34:28
s********3 150,000 تومان 2019-04-10 22:16:09
e***********y 130,000 تومان 2019-04-10 15:23:42
s********3 120,000 تومان 2019-04-10 11:09:36
شروع مزایده 100,000 تومان

نقد و بررسی

بلیت حرکت / TICKET TO RIDE (مزایده دست دوم)

بازی فکری و رومیزی بلیت جرکت  Ticket to Ride

یکی‌از پُرفروش‌ترین و محبوب‌ترین بُردگیم‌های اروپایی در سرتاسرِ دنیا، با فروشی در حدود 3 میلیون نسخه!

به گفته‌ی “آلن آر. مون”، طرّاحِ بازی، قوانین بازی به‌قدری ساده و جمع‌وجور هستند که می‌توان روی یک بلیت قطار نوشت‌شان! در هر نوبت، شما یا کارت‌های جدیدی می‌گیرید یا برای تصاحبِ یک مسیر (از خطّ‌آهن آمریکای شمالی) اقدام می‌کنید یا “بلیت‌های مقصد” را دریافت می‌کنید… مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، حفظ تعادل بین طمع (اضافه کردنِ کارت‌های بیش‌تر به دست خود) و ترس (واگذار کردنِ یک مسیر پُرارزش به یک رقیب) است!…

در یک بعدظهر پاییزی، پنج دوست قدیمی در اتاق یکی از معروف ترین کلوپ های شهر دور هم جمع شده بودند. همه ی آنها راه درازی از سرتاسر جهان طی کرده بودند تا در این روز خاص دوباره دور هم جمع بشوند! دوم اکتبر ۱۹۰۰، ۲۸ سال بعد از روزی که یکی از اعجوبه های لندن، Phileas Fogg چالشی رو پذیرفت که با انجام آن توانست ۲۰ هزار پوند برنده شود؛ چالشی برای سفر به دور دنیا در ۸۰ روز!
زمانی که داستان Fogg تمام اخبار روزنامه ها را احاطه کرده بود، این پنج دوست قدیمی تازه وارد دانشگاه شده بودند. این دوستان  که حسابی تحت تاثیر جاه طلبی Fogg  و البته کمی سرمستی از آخرین قرارشون در یکی از بارهای محلی بودند، تصمیم گرفتند تا چالشی برای خودشان دست و پا کنند.از آن روز به بعد هر سال به احترام Fogg این سنت را دنبال کردند و هر سال جایزه ی بیشتری از قبل برای قهرمان در نظر گرفتند. حالا در سحرگاه قرن جدید، بهانه ی خوبی بود تا یک ماجراجویی غیرممکن جدید به راه بیاندازند! با جایزه ای یک میلیون دلاری برای کسی که برنده ی این رقابت شود! اما هدف مسابقه چه بود؟ کسی که بتواند با استفاده از خطوط راه آهن و قطار در ۷ روز به بیشترین شهرهای آمریکای شمالی سفر کند، برنده است. بلافاصله بعد از اعلام قوانین، مسابقه آغاز شد!
بازی Ticket to Ride یک بازی ماجراجویانه قطاری و مسافرتی است! بازیکنان در نقش ماجراجویان داستان تلاش میکنند شهرهای مختلفی در نقشه آمریکای شمالی رو با قطارهای خود به هم متصل کنند و وارد چالشی لذت بخش و مهیج شوند.

بازی ” بلیط حرکت Ticket to Ride ” یکی از بهترین بازیهای خانوادگی دنیاست که از سال تولید تا به امروز همیشه جز محبوبترین ها و پرفروشترین های دنیا بوده و نسخه های مختلفی زیادی از اون به تولید رسیده.
این نسخه با نقشه ریلی و قطاری شهرهای آمریکای شمالی در واقع اولین نسخه از این سری محبوب است.
در بازی Ticket to Ride بازیکنان با صفحه ای روبرو هستند که نشانگر نقشه ریلی آمریکای شمالی و شهرهای مختلف آن هست. هر بازیکن کارت های بلیطی در اختیار داره که نشان دهنده اتصال دو شهر مختلف بهمدیگر هست.
بازیکنان باید با کارتهای قطاری که در رنگهای مختلف است و همچنین کارت لوکوموتیوی که بصورت کارت رنگی و قابل  استفاده برای هر رنگ است شهرهای مختلف صفحه بازی را با مهره های قطار پلاستیکی خود به هم متصل کنند و از این اتصالات امتیاز بدست بیاورند.
اتصال هر دو شهر برای بازیکنان امتیاز ویژه ای خواهد داشت، هر چه فاصله ی این دو شهر بیشتر باشد امتیاز بالاتری خواهد داشت و همچنین با اتصال شهرهایی که در کارت بلیط بازیکنان قرار دارد، بازیکنان امتیازات مربوط به آن کارت بلیط را هم دریافت خواهند کرد ولی اگر نتوانند تا انتهای بازی کارت بلیط خود را تکمیل کنند به همان اندازه امتیاز منفی خواهند گرفت که این موضوع باعث میشود بازیکنان در انتخاب مسیرهای درست و استفاده از کارت های قطاری خود با فکر و استراتژی بهتری عمل کنند.
مسیرهای روی صفحه فقط اجازه قرار دادن یک دسته از مهره های قطار را میدهد و با قرار گرفتن مسیری از قطارهای یکی از بازیکنان، آن مسیر تا انتهای بازی بسته خواهد بود و بازیکنان باید از مسیرهای خالی دیگر برای رسیدن به شهرهای مقصد خود استفاده کنند.
بازی به صورت نوبتی و ساعتگرد ادامه پیدا میکند و در هر نوبت بازیکنان قادر به انجام یکی از اکشن های مربوطه بازی هستند و زمانیکه مهره ی قطار یکی از بازیکنان به 2 عدد و یا پایینتر رسید، آخرین دور بازی برگزار میشود و در انتها تمام امتیازات مسیرهای احداث شده، امتیاز مثبت و منفی کارت های بلیط بازیکنان و همچنین امتیاز ویژه طولانی ترین مسیر محاسبه میشود و بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده نهایی بازی خواهد بود.

 

Ticket to Ride، یک بازی رومیزی با فضای خطوط راه‌آهن در ژانر بازی‌های آلمانی به حساب می‌آید که در این مقاله، به معرفی آن می‌پردازیم.

یکی از بازی‌های رومیزی که از زمان عرضه‌اش تا به امروز، به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کرده است و توانسته که جوایز بسیاری را از آن خود کند و تا به حال نسخه‌های بسیار زیادی از آن عرضه شده است، بازی Ticket to Rideاست. این بازی، توسط آلن آر موون ساخته شده است و وظیفه تصویرسازی آن بر عهده جولین دلوال و سریل دوژان بوده است. این بازی در سال ۲۰۰۴ توسط Days of Wonder عرضه شد.

بازی‌های رومیزی، مانند فرم‌های دیگر سرگرمی، دارای ژانرهای متنوع و متفاوتی هستند که شما می‌توانید برای آشنا شدن هر چه بیشتر با این ژانرها، گزارش پلی تو از کنفرانس رویکردهای طراحی بازی های رومیزی در TGC 2017 را مطالعه کنید. بازی Ticket to Ride، در ژانر بازی‌های آلمانی یا German Style طبقه‌بندی می‌شود و فضای آن، فضای راه‌آهن و قطارهای مختلف است. بازی Ticket to Ride، موفق شد در سال ۲۰۰۴، جایزه بسیار معتبر Spiel des Jahres را از آن خود کند و جوایز متعدد دیگری نیز به این بازی تعلق گرفت.

تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۴، این بازی موفق شد بیش از سه میلیون نسخه در سرتاسر جهان به فروش برساند. بازی «بلیط مسافرت» را بین دو تا پنج نفر می‌توانند تجربه کنند که بهترین تعداد بازیکن برای آن، چهار نفر ذکر شده است. همچنین زمان مورد نیاز برای به اتمام رساندن هر دست بازی، بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است.

 

اما مکانیزم بازی چگونه است؟ در نسخه اصلی بازی (نسخه‌ای که در سال ۲۰۰۴ عرضه شد)، بازیکنان چهار کارت قطار و سه کارت مقصد (که هر کدام یک جفت شهر را روی نقشه نشان می‌دهند) را می‌کشند. این کارت‌ها، حکم هدف بازی را دارند که دو نقطه اصلی دارند که فقط خود بازیکن از آن مطلع است و باید سعی کند که دو نقطه نهایی را به یکدیگر متصل کنند. بازیکنان باید حداقل دو عدد از سه کارت مقصد را نزد خود نگه دارند و اگر دوست داشتند، می‌توانند یکی از کارت‌های مقصد را از دست خود خارج کنند. ۴۵ کوپه قطار نیز به هر کدام از بازیکنان تعلق می گیرد. هر بازیکن، در هر نوبت می‌تواند یکی از سه اقدام زیر را انجام دهد:

 

 

  • دو کارت ریل راه‌آهن با رنگ‌های متفاوت از دسته کارت‌ها بکشد (که در صورت کشیدن کارت لوکوموتیو، دیگر نمی‌تواند کارت دوم را بردارد)
  • سه کارت مقصد اضافه را بردارد و حداقل یکی از آنها را در دست خود نگه دارد و کارت‌های ناخواسته را در انتهای دسته کارت‌ها قرار دهد
  • کارت ریل خود را بازی کند و روی تخته بازی، مسیری را به خود اختصاص دهد و با توجه به تعداد کوپه قطار نوشته شده روی آن نقطه از نقشه، کوپه‌های قطار را روی آن نقطه قرار دهد

نقشه نسخه اصلی بازی،‌ نقشه ایالات متحده و جنوب کانادا است. هر کدام از مسیرهای مشخص شده روی نقشه، دارای طول متفاوتی هستند و به همین دلیل برای تصرف هر بخش از نقشه، شما باید تعداد متفاوتی کوپه قطار را روی آن قرار دهید. هر مسیر نیز توسط یک بازیکن می‌تواند روی نقشه اشغال شود. البته شهرهایی در نقشه وجود دارند که دارای دو مسیر هستند و می‌توانند توسط دو فرد اشغال شوند. در هر نوبت، هر بازیکن می‌تواند هر مسیری را که در نقشه وجود دارد، تا زمانی که توسط بازیکن دیگری تصرف نشده است،

از آن خود کند. بازی زمانی به اتمام می‌رسد که یکی از بازیکنان کمتر از دو کوپه قطار برایش باقی بماند. هنگامی که این اتفاق رخ دهد، هر بازیکن، یک نوبت دیگر نیز بازی می‌کند و در انتها تمام بازیکنان، مقاصد مخفی خود را به دیگر بازیکنان نشان می‌دهند. برای هر مسیر و هر شهری که توسط قطارهای یک بازیکن تصرف شده است، امتیازی به وی تعلق پیدا می‌کند و به ازای هر مقصد نرسیده، از بازیکن مورد نظر امتیاز کم می‌شود. ۱۰ امتیاز اضافه برای کسی در نظر گرفته می‌شود که طولانی‌ترین مسیر را در بازی ساخته باشد. به این ترتیب پس از محاسبه امتیازات، شخصی برنده بازی است که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد.

همانطور که در بالا هم اشاره شد، از زمان عرضه این بازی تا به حال، نسخه‌های بسیار متفاوتی از آن توسط Days of Wonder عرضه شده است. ۶ بازی کاملا مجزا، یک بازی کارتی، چند بسته الحاقی و نسخه‌های دیجیتالی بازی از جمله نسخه‌هایی هستند که تا به حال از بازی عرضه شده است.

در سال ۲۰۰۵، نسخه‌ای از بازی با نام Ticket to Ride: Europe عرضه شد که نقشه اروپا را در خود داشت و دارای دو نوع جدیدی از راه نیز بود. نسخه Marklin، در سال ۲۰۰۶ عرضه شد که در آن بازیکنان با نقشه آلمان بازی می‌کردند و این بازی با همکاری Marklin، یکی از بزرگ‌ترین اسباب‌بازی سازی‌های آلمان که در ساخت قطارهای مدل تبحر دارد، ساخته شده بود و به همین دلیل عکس‌های روی کارت‌ها، همگی از عکس‌های قطارهای این شرکت تشکیل شده بودند. Nordic Countries، نام نسخه دیگری از بازی بود که در سال ۲۰۰۷ عرضه شد که نقشه کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند و نروژ را در خود داشت. این بازی ابتدا فقط در این کشورها عرضه شد اما بعدا به صورت جهانی نیز عرضه شد. در سال ۲۰۱۲، استودیو Asmodee که وظیفه انتشار بازی در آلمان را بر عهده داشت، یک نسخه مخصوص آلمان با نام Ticket to Ride: Germany مختص بازارهای آلمان و اتریش عرضه کرد. سال ۲۰۱۴، مصادف بود با ۱۰ سالگی عرضه بازی و به همین دلیل هم یک نسخه مخصوص ۱۰ سالگی بازی با نقشه بزرگ‌تری از آمریکا و یک جعبه فلزی برای نگه‌داری قطارها عرضه شد. به غیر از این، هیچ تفاوتی بین این نسخه و نسخه‌ اصلی بازی وجود نداشت. سال ۲۰۱۶، یک بازی با نام Ticket to Ride: Rails & Sails عرضه شد که دارای یک تخته بازی دو طرفه بود. یک طرف این تخته، نقشه دنیا و طرف دیگر آن نقشه دریاچه‌های بزرگ قرار داشت و علاوه بر قطار، کشتی نیز به آن اضافه شده بود. یک نسخه نیز در سال ۲۰۱۶ به صورت انحصاری با نام First Journey برای فروشگاه تارگت عرضه شد که مخصوص بچه‌های ۶ سال به بالا بود.

علاوه بر این نسخه‌های متفاوت، یک بازی کارتی با نام Ticket to Ride: Card Game در سال ۲۰۰۸ عرضه شد و چندین نسخه دیجیتالی از بازی نیز تا به حال برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده است. تا به حال بسته‌های الحاقی بسیار زیادی نیز برای بازی عرضه شده است که برخی از آنها فقط نقشه‌های اضافه بودند و برخی از آنها نیز استراتژی‌ها و عمق بیشتری به بازی اضافه می‌کردند.

بازی Ticket to Ride، بدون شک یکی از موفق‌ترین بازی‌های رومیزی است که تا به حال در دسترس قرار گرفته است. هم‌اکنون نسخه‌های دیجیتالی این بازی برای دستگاه‌های مبتنی بر iOS و اندروید با قیمت ۴.۹۹ دلار در دسترس است. وب‌سایت معتبر BoardGameGeek، به این بازی امتیاز ۷.۵ را اختصاص داده است.

دفترچه ترجمه شده فارسی محصول 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بلیت حرکت / TICKET TO RIDE (مزایده دست دوم)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

auctions

زمان عضویت در مرکز تخصصی بازی های فکری و بردگیم ها Play to Win : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
0 از 5
0 رضایت خرید|(0) رای
این فروشنده ، موقعیت مکانی خود را برروی نقشه مشخص نکرده است.

من را راهنمایی کن

محصولات مرتبط